Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

SAYFA     1/4

12.03.2018 19:00#1
  • facebook'ta paylaş
  • twitter'da paylaş
12 Mart pazartesi günü yayınlanan Surivor programına ait yorumlarınız.

İyi Forumlar.
Matilda Effect
13.03.2018 00:26#2
Bakin arkadaslar. Ben survivor`i tiyatro niyetine izleyen ve kahkahalarla gulen bir izleyiciyim) Esim yabanci oldugu icin basta Turkce`yi ogrensin diye izliyorduk. Ama daha sonra cok matrak ve sahte bir tiyatro oldugunu farkettik ve daha da bir baglandik))) Yarisma***altinda yayinlanan programin gercek adi  `Acun ve Saz Arkadaslari` dir. Nedenini kisaca anlatayim. Sonunda buyuk bir odul olan yarismalarin en buyuk ortak noktasi, yarisacak olan adaylarin, dogrudan ya da dolayli olarak programi hazirlayan, sunan ya da herhangi bir sekilde parcasi olan kisilerle hicbir sekilde onceden irtibatinin ya da tanisikliginin olmamasidir. Yurtdisinda bu tarz yarismalar icin alinan cok ciddi onlemler vardir. Ancak Turkiye`de herkes istedigi sekilde at kosturabildigi icin bunun hicbir degeri ve yaptirimi yoktur. Nagehan`in gonulluler takimina Acun tarafindan gecirilisi tamamen reyting kaygili bir durumdur. Zira arka arkaya 13 oyun kaybedip acliktan kivranan ve all star grubundan 5 basamak asagida bir guce sahip takimin o saatten sonra oyun kazanmasi imkansiz bir hal almistir. Nitekim artik gunluk hayatimizin her alaninda oldugu gibi burada da hile hurda yerini almistir. 
Cok basit bir soru: `Takimindaki insanlardan memnun olmayan herkes istedigi zaman takim degistirebilir mi?`
Mesela gonulluler takimindan herhangi birisi `13 oyun ustuste kaybettik. Acliktan oluyorum , takimimdan nefret ediyorum ve all star takimina gecmek istiyorum` deseydi kabul edilir miydi ?
Semih ornegini verdi Acun. Salak yerine koydu herkesi. Ortada ne fiziksel bir siddet ne de heyecanli bir tartisma olmamasina ragmen neden karsi tarafa gecme istegi birdenbire Acun`un aklina geldi ?)))))))
Diger sezonlara gore en sakin survivor yasandigi icin bir onlem alinmali ve suni bir kriz yaratilmaliydi. 
Hadi sayalim:
1) Markus ))) Seni onceden zaten taniyordum gibi rahat aciklamalar. Adriana Lima ortak arkadasimiz seklindeki insanlari yekten***yerine koyan yorumlar yenilir yutulur gibi degil. Burada durust bir insanin yapmasi gereken tek sey, onceden tanisik oldugunuz kimseleri kesin ve kati olarak liste disi birakmaktir.
2) Ramazan: Acun Ilicali 'seni zaten cok onceden beri taniyordum' cumlesini kendisi kurdu. Ayni kural aynen gecerli.
3) Yine Acun Ilicali`nin 'simdi ogrendim. Aramizda var misin yok musun yarismasinin efsane yarismacilarindan birinin oglu varmis'. Tamam milletin yarisindan cogu trol ama bu programi izleyen zeki insanlari bari ti`ye almayin)))
4) Hakan kimdir yaaaa)))) Aaaaa pardon onun Acun abisi var ))) Program basladigindan beri 3 kisi diskalifiye oldu saglik sebeplerinden dolayi ama Hakan boyunlukla bir aydir orada oturuyor Acun abisinin dizinin dibinde)))))) Dusunsenize biri size mesleginizi soruyor ve siz atomu parcalamis edasiyla `Survivor yorumcusuyum` diyorsunuz))))) Sahi o neden diskalifiye olmadi? ))))
5) Bu yarismayi daha once 2 defa kaznamis birinin orada ne isi var?))) Hadi ilki normal, ikincisine all star diyelim. Turabi`nin yaristigi ucuncu yarismanin***aslinda `double all star` olsa daha dogru degil mi?))) Bu kadar mi somurulur halk ve yarismaci***altindaki insanlar ?
Dedikodu, yalan , sirttan bicaklama, celme takma kisaca baska insanlarin trajedisi uzerinden rant elde etme uzerine kurulu bir sistemde hak ve adalet aramaniz ne kadar komik. Yemekteyiz programinda bile (evet onu da gulmekten altimiza *** izliyoruz) ayni senaryolar birebir uygulaniyor. Sunucu bir taraftan yarismacilarin cekismelerinden, birbirlerine hitap sekillerinden, genel tavirlarindan rahatsiz oluyormus oyununu oynarken, dis ses alttan alttan veriyor mehteri ))))))
Istemedigin olaylar gelisiyorsa neden montajda o bolumleri kesip yayinlamiyorsun da, onun yerine jenerikte bile en gerilimli anlari paylasiyorsun ?
Ben baskalarinin aksine bu programlarin izlenmesi gerektigi kanaatindeyim. Izleyin ki ulke neden bu halde daha iyi anlayin. Survivor aslinda Turkiye demokrasisinin beyaz ekrana yansimis halidir. Bulundugu topluma hicbir katkisi bulunmayan, aksine ortami gererek huzuru bozan kisilerin sempati oylari ile sampiyon olma olasiligi olan bir yarismadir. Ister inanin ister inanmayin Survivor Turkiye`nin aynasidir.
13.03.2018 01:47#3

ayhan gülceKıdemli Üye

cem kardeşim hiç üşenmedim okudum tespitlerin birer bir doğru sahrayı unutmuşun bırak kıbrısı son 5 6 içine dahi girememiş bu vatandaşın allstar adı altında şurda olması kaba tabirle bizlere küfürdür saten senelerdir küfürüde yiyiyoruz ama seninde bildiğin gibi kardeşim milyon dolarların döndüğü bir yarışmada herşey mübah sayılıyor hani derler ya ( paranın olduğu yerde... ) noktalara herşey yazabilirsiniz benim derdim nihat doğan yahu yaşım 39 benim de hayatıma çok tip adamlar geldi ve gitti askerde okulda iş hauatında filanda ben nihat gibisini görmedim inş görmemde adamın elle tutulur ya bravo diyebilicem birtane konusu yok şaka gibi birşey değilmi sıfatı türkücü olan birisinin zaten burda işi ne çok şükürkü elendi gitti yüzünü daha görmicez sms güveniyor cins herif turabi zeki adam kardeşim damlayı sırf bu gereksiz herif elensin diye söyledi zaten ey nihat doğan şimdi beyaz tv mi neydi git orda bık bık konuş :)
13.03.2018 04:22#4

2165Kıdemli Üye

Cok fazla buyuk konusmicaksin bu hayatta.. Hersey'in zamani gelir.
13.03.2018 05:25#5

beleliYeni Üye

Benim bir şey dikkatimi çekti şöyle ki; Damla, Turabi'nin kendini neden elenme potasına koyduğunu anlamadığını söylüyor. Çünkü Damla iyi bir insan. Oysa Turabi iyilerden nefret eden birisi. O kendi kötücüllüğünü normalleştirmeye çalışan bir kader kurbanı aslında. İyilerden nefret ediyor çünkü olamayacağı tek bir şey varsa o da iyi insan olabilmek. Turabi ancak bir nefret objesi yaratarak var olabiliyor. O nedenle Damla'yı "prenses" olarak niteleyerek potaya koyuyor. İyi birinin bu kötücüllüğü anlaması çok zor.

SAYFA     1/4

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir